Pomysł ćwiczenia rozwojowego – pytanie

Koncepcja narzędzia trenerskiego – debata

Skuteczna gra menedżerska to niejednokrotnie spoiwo odpowiadającego na potrzeby kursantów szkolenia przywódczego czy projektu rozwojowego. Nie dziwi więc, że trenerzy mogą nieraz dedykować wiele godzin nad opracowaniem autorskiej zabawy szkoleniowej. Często też usiłują zastrzec prawa autorskie by w dalszej kolejności sprzedawać licencje innym osobom. Tantiemy z cieszących się wzięciem ćwiczeń potrafią niejednokrotnie dochodzić do kilkuset tysięcy PLN w skali roku. Rzecz jasna trzeba założyć daninę dla urzędu skarbowego. Mimo wszystko jest się o co bić. Tak bardzo są to atrakcyjne zarobki, że już setki szkoleniowców z rodzimych agencji edukacyjnych kształtuje swoje przychody wyłącznie z certyfikowania i licencjowania.
W portalu Goldenline toczy się właśnie gorąca dyskusja w której dyskutanci debatują w temacie niewiadomego aczkolwiek rzecz jasna nieudowodnionego złamania przepisów ustawy prawo autorskie. Dyskusja ten mają miejsce w wątku poświęconego opiniom o dużej instytucji szkoleniowej
Poruszane kwestia rozedrgały emocje toczących spór trenerów. Każda osoba ma na podstawie kilku zdań ugruntowane silnie kategoryczne wnioski. Poruszane są kwestie zaangażowania prokuratora. Warto zalogować się i poczytać.
Swoją drogą – temat domniemanego plagiatowania narzędzi trenerskich jest stary jak historia i nikt go definitywnie nie rozwiązał. Wykładowcy ealizujący seminaria dla przywódców, warsztaty handlowe czy coaching mają spory dylemat. Również precedensy z poprzednich sporów sądowych nie nasuwają jednoznacznych rozstrzygnięć.
Zapraszamy do debaty.
link: strona internetowa

Podobne wpisy:

Categories: Biznes

Comments are closed.

profesjonalny tłuma

Dawniej ludzie nie byli w stanie poruszać się po globie ...